Skuteczne sposoby na cellulit

Skuteczne sposoby na cellulit, to hasło, którego szuka chyba najwięcej kobiet w sieci. Cellulit jest zaburzeniem w budowie skóry, a głównie tkanki podskórnej, powodującej znaczące zmiany w wyglądzie skóry. Na jej powierzchni z czasem pojawiają się grudki i zagłębienia, które przypominają skórkę pomarańczy. Cellulit jest niestety bolączką wielu kobiet w różnym wieku. Występuje głównie na udach, pośladkach i brzuchu. Jest to duży problem estetyczny, wpływający na samoocenę i samopoczucie kobiet. Problem najczęściej nasila się po okresie menopauzy, występując u 90% kobiet po 50 roku życia. Przyczyny powstawania cellulitu są różnorodne. Z pewnością wpływ na jego powstawanie ma siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej, zła dieta, problemy hormonalne, czy zatrzymywanie się wody w organizmie. Można jednak z nim walczyć, a oto skuteczne sposoby na cellulit.

fot. pixabaycom | cc0

Skuteczne sposoby na cellulit — zabiegi kosmetyczne na ciało

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów w walce z cellulitem jest endermologia i endermologia lpg. Jest to bezbolesna i nieinwazyjna metoda, pozwalająca na wyszczuplenie sylwetki i ujędrnienie ciała. Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnej głowicy wyposażonej w wałki opatentowane przez LPG. Głowica działa w różnych trybach pracy w celu uwolnienia tkanki tłuszczowej, stymulując krążenie limfy i krwi. Jak często należy wykonywać zabieg endermologii, by przyniósł oczekiwane efekty? Początkowo wykonywany jest dokładny przegląd stanu skóry klienta oraz opracowanie problemów, które chcemy zwalczyć. Następnie dobierany jest odpowiedni program pielęgnacyjny. Przeważnie jednak zaleca się wykonanie serii 15 zabiegów w dwutygodniowych odstępach. Dla podtrzymania efektu można co 4 tygodnie wykonywać 1 zabieg przypominający. Zabieg trwa około 50 minut.

Sonoquuen to kolejny skuteczny sposób na cellulit. Można wykonywać go w celu poprawy jędrności skóry zarówno na twarzy, jak i na ciele. Pomaga zwalczyć największe problemy i bolączki kobiet – nie tylko cellulit, ale także drugi podbródek. Sonoquuen działa w oparciu o działanie fal HIFU – jest to skupiona energia ultradźwiękowa, docierająca do głębokich warstw naskórka, co wywołuje kontrolowane mikrouszkodzenia bez pozostawiania śladów na powierzchni skóry. Emitowana przez fale głęboka energia, pobudza przebudowę wewnętrznych sktruktur, uzyskując napięcie skóry oraz jej uniesienie, dzięki czemu zapewnia natychmiastowe i trwałe efekty liftingu.

Warto pamiętać o tym, że skuteczne sposoby na cellulit to nie wszystko. Poza zabiegami kosmetycznymi należy jeszcze zadbać o zdrowy tryb życia, prawidłową i zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną. W przeciwnym razie może okazać się, że cellulit do nas wróci i będzie wracał już zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *