Aparaty słuchowe poprawiają jakość życia

Aparaty słuchowe, to nowoczesne i zaawansowane technicznie urządzenia które bez wątpienia poprawią jakość życia osób niedosłyszących. Protetyka słuchu rozwinęła się w ostatnim czasie niesamowicie, przez co możliwe jest „naprawienie słuchu” nawet w dosyć ekstremalnych przypadkach. Dobry aparat, pozwoli usłyszeć dźwięki otoczenia, dzięki czemu wyzbyć się problemów z komunikacją.

Sam aparat słuchowy, to niewielkich wymiarów „pudełeczko” umieszczane w uchu. Integralną częścią aparatu słuchowego jest słuchawka lądująca w kanaliku usznym.

Nowoczesne aparaty słuchowe są na tyle dyskretnymi urządzeniami, że potrafią pozostać niewidoczne. Tym samym można ich używać bez żadnych kompleksów, co bez wątpienia wpływa na samoocenę chorej osoby i pozwala wyzbyć się kompleksu gorszości z powodu niedosłuchu.

Aparaty słuchowe mają dziś wiele ciekawych kształtów i kolorów. Dzięki temu osoba potrzebująca taki rodzaj urządzenia bez większych problemów dobierze go do własnych potrzeb i upodobań. Bez znaczenia w jakim wieku i jakiej płci jest pacjent. Producenci przewidzieli wyroby zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

fot. pixabaycom | cc0

Przed zakupem aparatu warto skonsultować się z protetykiem słuchu. Wykonując odpowiednie badanie – protetyk wyda zalecenia co do rodzaju sprzętu z którego powinniśmy korzystać. Badanie pozwoli zdiagnozować problem i dzięki analizie konkretnie sprecyzować wybór sprzętu. Często gabinety protetyki słuchu prowadzą również sprzedaż urządzeń, dzięki czemu całość możemy zamknąć kompleksowo w jednym miejscu. Na rynku dostępnych jest kilka ogólnokrajowych „sieci” specjalizujących się w sprzedaży aparatów. W każdym mieście bez większych problemów znajdziemy również mniejsze placówki prywatne w których dokonamy pomiaru słuchu i zakupu urządzenia.

Ile kosztuje aparat słuchowy?

Cena aparatów słuchowych różna jest w zależności od rodzaju i wielkości urządzenia. Producenci słuchawek starają się je wyposażyć również w wiele ciekawych funkcji. Tym samym aparaty poprawiające słuch kosztują przeważnie od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Średniej klasy aparat słuchowy można dostać już za około 1000 zł. Co ważne kupując aparat słuchowy można uzyskać dofinansowanie na jego zakup z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) co pozwala skutecznie obniżyć jego koszt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *